Hakkımızda

Nihat Efendi Zeytinyağı fabrikamız, Yalova’nın Esenköy Beldesinde 1956 yılında 1000 metrekarelik zeytinlik içerisinde 300 metrekarelik kapalı alanda geleneksel taş baskı sistemi ile marka adını aldığımız Nihat TÜMER tarafında kurulup zeytinyağı üretimine başlamıştır.

2004 yılında 2. Kuşak yönetiminde bulunan Hâdi TÜMER tarafından çağın gerekliliklerine uyum sağlamak amacı ile 24 saatte 40-ton zeytin öğütme kapasiteli ilk Kontinü makine sistemini kurmuş ve el değmeden üretime başlamıştır, 2006 yılında kapasite artırımı yatırımı ile 60 tona yükselterek hizmet vermeye devam etmiştir.

2008 yılında çeşitli iş kolları birleştirilerek, TÜMERLER GIDA TURZ. İNŞ. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. adı altında toplanmıştır.  

2013 yılında yapılan yatırım ile tesisimize yarı otomatik toprak ve kâğıt filtre sistemi ile paketleme sistemi dâhil edilerek el değmeden yaptığı üretime hijyenik ve güvenilir paketleme ile hizmetine devam etmiştir.

Deneyimli ekibi ve modern teknolojisi, kaliteden ödün vermeden değişik lezzetlerde ki ürünleri ile pazar payını her geçen gün büyüten TÜMERLER iç ve dış pazarda büyümeyi dünya çapında temiz ve güvenilir marka olmayı hedeflemiş ve bu hedefler doğrultusunda ilerlerken günümüz ticari ve teknolojik gelişimlere uyum sağlamak ve hizmet kalitesini arttırmak adına başlattığı çalışmalar kapsamında köklü kurumsal değişikliğe gitmiş marka adı olan NİHAT EFENDİ ZEYTİNCİLİK SAN. TİC. LTD. ŞTİ. adı altında üretim tesisini Bursa - Orhangazi'ye taşımış bulunmaktadır.

Yeni üretim tesisinde üretim kapasitesi günlük 160 ton/zeytin işleme hacmine çıkartmak ile birlilkte modern, hijyenik ve profesyonel üretim ve satış ekibi ile iç ve dış pazarda varlığını sürdürmektedir. 

Nihat Efendi Zeytinyağları olarak HCCP ve İSO 9001 belgeli makine sistemi ve İSO 22000:2018 kalite belgeli ve HELAL GIDA SERTİFİKALI üretim tesisimiz ile el değmeden üretim yapılmaktadır.

 

   

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR